Viljandi

Avasta Viljandit

Viljandi linn ja selle lähiümbrus pakuvad mõnusaid ajaveetmise võimalusi nii kultuurinautlejatele, ajaloohuvilistele, loodussõpradele, spordiharrastajatele kui lastega peredele.

Vali sobiv teema

Viljandi järv

Siim Verner Teder

Viljandi järv

1 km 12 min

Viljandi lossivaremetelt avaneb imeilus vaade järvele – see on linnakülaliste meelisvaade, mida mälestuseks fotodele jäädvustada. Järv on eestlaste seas tuntud tänu laulule, mis jutustab paadimehest, kes siiani mäletab kord noorpõlves nähtud neiu kauneid siniseid silmi.

Ümber järve kulgeb lõkke- ja puhkekohtadega 12-kilomeetrine matkarada, mis juhatab vastaskaldal asuva vaateplatsini, kust on näha kaunis ja omapärane linnasiluett.

Schloss Fellin pakub võimalust mootorpaadiga järvele minna ja seal piknikku pidada.

Vaata veel
Viljandi lossimäed

Siim Verner Teder

Viljandi lossimäed

200 m 3 min

Viljandi ordulinnuse varemed ja selle ümber olev park on kujunenud viljandlaste armastatud puhkealaks juba alates eelmise sajandi algusest ning tänaseks ehitismälestisena riikliku kaitse alla võetud. Oma täieliku kuju ja suuruse sai 13. sajandil eestlaste kantsi kohale rajatud Viljandi ordulinnus 16. sajandi alguseks, olles üks silmapaistvamaid linnuseid Eesti ja Läti aladel.

Tänapäeval nimetatakse pealinnust koos seda ümbritseva esimese eeslinnusega Kaevumäeks, teist eeslinnust Teiseks Kirsimäeks ning kolmandat eeslinnust Esimeseks Kirsimäeks. Lossimägedel korraldatakse kontserte ja peetakse spordiüritusi, sealt avaneb kaunis vaade Viljandi järvele. Et linnast lossimägedeni pääseda, paigaldati 1931. aastal Kaevumäelt üle 13 meetri sügavuse kraavi rippsild.

Tamm kiigega

Silver Tõnisson

Tamm kiigega

Pikk 29, Viljandi

450 m 6 min

Pika tänava nurgalt kiigega tammepuu alt avaneb kaunis vaade järvele. Suursugune puu pakub varju ja aitab hetkeks aja maha võtta igaühel, kes tema alla kiikuma satub. Siitsamast kõrvalt on võimalus avastada linnaosa elanike ühisel jõul taastatud kitsast Kassisaba tänavat, mis juhatab jalutajad läbi roheluse Trepimäeni.

Rohkem infot

Viljandi jäähall

Kris Süld

Viljandi jäähall

Puidu 8, Viljandi

2,5 km 30 min 5 min

Männimäe linnaosas asuv Viljandi jäähall pakub sportimise ning mõnusalt vaba aja veetmise võimalusi peredele ja sõpruskondadele. Laupäeviti toimuvad hallis jäädiskod. Jäähallist saab laenutada kogu uisutamiseks vajalikku varustust. Enne tulekut tasub kodulehelt uurida vaba jää aegu, kuna hallis toimuvad ka treeningud. Suvehooajal on jäähall suletud.

Rohkem infot

Heimtali muuseum

Siim Verner Teder

Heimtali muuseum

Heimtali, Viljandi vald

9 km 10 min

Muuseum asub Heimtali vanas külakoolimajas, mis on kaunis maakiviehitis aastast 1864. Püsinäitus Heimtali muuseumi mitmekihilistest kogudest kätkeb endas nii saja aasta taguseid koolikombeid, vanu dokumente kui ka lähiümbrusest pärit tööriistu. Eriti rikkalik on aga rahvusliku tekstiili kogu ning rahvakunsti-, kodukultuuri- ja kunstiaineline raamatukogu. Laste mängutoas ootab terve hulk kindamustrites kootud põrsaid, koeri, kasse ja teisi koduloomi. Püsinäituse kuraator ja kujundaja on tekstiilikunstnik Anu Raud.

Rohkem infot

Olustvere mõis

Siim Verner Teder

Olustvere mõis

Mõisa allee 12, Olustvere

22 km 18 min

Mitmesaja-aastase ajalooga Olustvere mõisas asub tänasel päeval turismikeskus, kus on mõisahoonetesse rajatud erinevaid kodasid, mille töös on võimalik kaasa lüüa: sepikoda, käsitöökoda, lina- ja lapikoda, keraamika- ja klaasikoda, leivakoda ning tallihoone. Viimases asub ka Voldemar Luhti miniatuurne puuhobuste kogu ning Ilmar Tilga linnu- ja loomatopiste kogu. Olustvere mõisakompleksis korraldatakse ka ekskursioone.

Rohkem infot

Viljandi tennisekeskus

Kristjan Kivistik

Viljandi tennisekeskus

Ranna puiestee, Viljandi

1 km 12 min 4 min

Tennis on kaunis ja elegantne spordiala, mille harrastamiseks on Viljandis suurepärased võimalused. Viljandi tennisekeskuse sise- ja välisväljakud järve kaldal on avatud iga päev. Mängijate käsutuses on kaks vaipkattega siseväljakut ja kuus liivaväljakut õues. Hiljuti avati uued väljakud padeli mängimiseks.

Rohkem infot

Mänguväljak Viljandi järve rannas

Siim Verner Teder

Mänguväljak Viljandi järve rannas

700 m 9 min

Maalilise Viljandi järve kaldal asuval terviseväljakul leiab tegevust nii suur kui väike. Suurele liivaga kaetud alale on paigaldatud põnevad atraktsioonid erinevas vanuses lastele ja ka täiskasvanutele – kiiged, liurennid, ronimisredelid, rippumispuud, üle kuue meetri kõrgune püramiid, Tarzani rada jm. Läheduses asuvad supluskoht, paadilaenutus ja palliplatsid.

Lastepark

Kevin Kohjus

Lastepark

Uus 12, Viljandi

1,2 km 14 min

Lastepargis on pere pisematel võimalik mängida liivakastis, lasta liugu, ronida mööda köisredelit ja kiikuda. Pargis pakuvad silmailu lastepärased graniitskulptuurid “Noor tehnik” ja “Noor naturalist”, mille skulptoriks on Viljandimaalt pärit Aino Tõnisson (Sepp). Trikirattureid ootavad uued ja uhked rajad.

Paala järve äärne mänguväljak

Caspar Aru

Paala järve äärne mänguväljak

750 m 9 min

Paala järve ääres ootab väikelapsi suur mänguväljak uhke puust laevaga, kus mudilastel on tore turnida ja liugu lasta. Läheduses asub supluskoht. Ümber Paala järve lookleb kergliiklustee, kus on igal aastaajal mõnus jalutada, kevadest sügiseni rulluisutada või rattaga sõita ning talviti suusatada. Lume saabudes saavad lapsed oru nõlva kasutada kelgutamiseks.

Liitu Schloss Fellini
sõpraderingiga

Meie sõbrad saavad eelisjärjekorras osa hotelli, spaa ja restorani
ahvatlevatest pakkumistest ja kavandatavatest ettevõtmistest.