13. detsembril on kohvik Novell reserveeritud alates 16.00.
23. ja 30. detsembril on kohvik Novell avatud 12-19.
Viljandi linn ja selle lähiümbrus pakuvad mõnusaid ajaveetmise võimalusi nii kultuurinautlejatele, ajaloohuvilistele, loodussõpradele, spordiharrastajatele kui lastega peredele.
Viljandi lossivaremetelt avaneb imeilus vaade järvele – see on linnakülaliste meelisvaade, mida mälestuseks fotodele jäädvustada. Järv on eestlaste seas tuntud tänu laulule, mis jutustab paadimehest, kes siiani mäletab kord noorpõlves nähtud neiu kauneid siniseid silmi.
Ümber järve kulgeb lõkke- ja puhkekohtadega 12-kilomeetrine matkarada, mis juhatab vastaskaldal asuva vaateplatsini, kust on näha kaunis ja omapärane linnasiluett.
Schloss Fellin pakub võimalust mootorpaadiga järvele minna ja seal piknikku pidada.
Vaata veel
Viljandi ordulinnuse varemed ja selle ümber olev park on kujunenud viljandlaste armastatud puhkealaks juba alates eelmise sajandi algusest ning tänaseks ehitismälestisena riikliku kaitse alla võetud. Oma täieliku kuju ja suuruse sai 13. sajandil eestlaste kantsi kohale rajatud Viljandi ordulinnus 16. sajandi alguseks, olles üks silmapaistvamaid linnuseid Eesti ja Läti aladel.
Tänapäeval nimetatakse pealinnust koos seda ümbritseva esimese eeslinnusega Kaevumäeks, teist eeslinnust Teiseks Kirsimäeks ning kolmandat eeslinnust Esimeseks Kirsimäeks. Lossimägedel korraldatakse kontserte ja peetakse spordiüritusi, sealt avaneb kaunis vaade Viljandi järvele. Et linnast lossimägedeni pääseda, paigaldati 1931. aastal Kaevumäelt üle 13 meetri sügavuse kraavi rippsild.
Pikk 29, Viljandi
Pika tänava nurgalt kiigega tammepuu alt avaneb kaunis vaade järvele. Suursugune puu pakub varju ja aitab hetkeks aja maha võtta igaühel, kes tema alla kiikuma satub. Siitsamast kõrvalt on võimalus avastada linnaosa elanike ühisel jõul taastatud kitsast Kassisaba tänavat, mis juhatab jalutajad läbi roheluse Trepimäeni.
Puidu 8, Viljandi
Männimäe linnaosas asuv Viljandi jäähall pakub sportimise ning mõnusalt vaba aja veetmise võimalusi peredele ja sõpruskondadele. Laupäeviti toimuvad hallis jäädiskod. Jäähallist saab laenutada kogu uisutamiseks vajalikku varustust. Enne tulekut tasub kodulehelt uurida vaba jää aegu, kuna hallis toimuvad ka treeningud. Suvehooajal on jäähall suletud.
Heimtali, Viljandi vald
Muuseum asub Heimtali vanas külakoolimajas, mis on kaunis maakiviehitis aastast 1864. Püsinäitus Heimtali muuseumi mitmekihilistest kogudest kätkeb endas nii saja aasta taguseid koolikombeid, vanu dokumente kui ka lähiümbrusest pärit tööriistu. Eriti rikkalik on aga rahvusliku tekstiili kogu ning rahvakunsti-, kodukultuuri- ja kunstiaineline raamatukogu. Laste mängutoas ootab terve hulk kindamustrites kootud põrsaid, koeri, kasse ja teisi koduloomi. Püsinäituse kuraator ja kujundaja on tekstiilikunstnik Anu Raud.
Mõisa allee 12, Olustvere
Mitmesaja-aastase ajalooga Olustvere mõisas asub tänasel päeval turismikeskus, kus on mõisahoonetesse rajatud erinevaid kodasid, mille töös on võimalik kaasa lüüa: sepikoda, käsitöökoda, lina- ja lapikoda, keraamika- ja klaasikoda, leivakoda ning tallihoone. Viimases asub ka Voldemar Luhti miniatuurne puuhobuste kogu ning Ilmar Tilga linnu- ja loomatopiste kogu. Olustvere mõisakompleksis korraldatakse ka ekskursioone.
Ranna puiestee, Viljandi
Tennis on kaunis ja elegantne spordiala, mille harrastamiseks on Viljandis suurepärased võimalused. Viljandi tennisekeskuse sise- ja välisväljakud järve kaldal on avatud iga päev. Mängijate käsutuses on kaks vaipkattega siseväljakut ja kuus liivaväljakut õues. Hiljuti avati uued väljakud padeli mängimiseks.
Maalilise Viljandi järve kaldal asuval terviseväljakul leiab tegevust nii suur kui väike. Suurele liivaga kaetud alale on paigaldatud põnevad atraktsioonid erinevas vanuses lastele ja ka täiskasvanutele – kiiged, liurennid, ronimisredelid, rippumispuud, üle kuue meetri kõrgune püramiid, Tarzani rada jm. Läheduses asuvad supluskoht, paadilaenutus ja palliplatsid.
Uus 12, Viljandi
Lastepargis on pere pisematel võimalik mängida liivakastis, lasta liugu, ronida mööda köisredelit ja kiikuda. Pargis pakuvad silmailu lastepärased graniitskulptuurid “Noor tehnik” ja “Noor naturalist”, mille skulptoriks on Viljandimaalt pärit Aino Tõnisson (Sepp). Trikirattureid ootavad uued ja uhked rajad.
Paala järve ääres ootab väikelapsi suur mänguväljak uhke puust laevaga, kus mudilastel on tore turnida ja liugu lasta. Läheduses asub supluskoht. Ümber Paala järve lookleb kergliiklustee, kus on igal aastaajal mõnus jalutada, kevadest sügiseni rulluisutada või rattaga sõita ning talviti suusatada. Lume saabudes saavad lapsed oru nõlva kasutada kelgutamiseks.
Meie sõbrad saavad eelisjärjekorras osa hotelli, spaa ja restorani
ahvatlevatest pakkumistest ja kavandatavatest ettevõtmistest.