Viljandi

Avasta Viljandit

Viljandi linn ja selle lähiümbrus pakuvad mõnusaid ajaveetmise võimalusi nii kultuurinautlejatele, ajaloohuvilistele, loodussõpradele, spordiharrastajatele kui lastega peredele.

Vali sobiv teema

Viljandi jäähall

Kris Süld

Viljandi jäähall

Puidu 8, Viljandi

2,5 km 30 min 5 min

Männimäe linnaosas asuv Viljandi jäähall pakub sportimise ning mõnusalt vaba aja veetmise võimalusi peredele ja sõpruskondadele. Laupäeviti toimuvad hallis jäädiskod. Jäähallist saab laenutada kogu uisutamiseks vajalikku varustust. Enne tulekut tasub kodulehelt uurida vaba jää aegu, kuna hallis toimuvad ka treeningud. Suvehooajal on jäähall suletud.

Rohkem infot

Heimtali muuseum

Siim Verner Teder

Heimtali muuseum

Heimtali, Viljandi vald

9 km 10 min

Muuseum asub Heimtali vanas külakoolimajas, mis on kaunis maakiviehitis aastast 1864. Püsinäitus Heimtali muuseumi mitmekihilistest kogudest kätkeb endas nii saja aasta taguseid koolikombeid, vanu dokumente kui ka lähiümbrusest pärit tööriistu. Eriti rikkalik on aga rahvusliku tekstiili kogu ning rahvakunsti-, kodukultuuri- ja kunstiaineline raamatukogu. Laste mängutoas ootab terve hulk kindamustrites kootud põrsaid, koeri, kasse ja teisi koduloomi. Püsinäituse kuraator ja kujundaja on tekstiilikunstnik Anu Raud.

Rohkem infot

Olustvere mõis

Siim Verner Teder

Olustvere mõis

Mõisa allee 12, Olustvere

22 km 18 min

Mitmesaja-aastase ajalooga Olustvere mõisas asub tänasel päeval turismikeskus, kus on mõisahoonetesse rajatud erinevaid kodasid, mille töös on võimalik kaasa lüüa: sepikoda, käsitöökoda, lina- ja lapikoda, keraamika- ja klaasikoda, leivakoda ning tallihoone. Viimases asub ka Voldemar Luhti miniatuurne puuhobuste kogu ning Ilmar Tilga linnu- ja loomatopiste kogu. Olustvere mõisakompleksis korraldatakse ka ekskursioone.

Rohkem infot

Mulgi Elamuskeskus

Kevin Kohjus

Mulgi Elamuskeskus

Sooglemäe, Ala, Tõrva vald, Valgamaa

48 km 40 min

Mulgi Elamuskeskuses tutvustatakse Mulgimaa pärandit ja ajalugu nii traditsioonilises võtmes kui nutikate kaasaegsete lahenduste abil. Külastajate jaoks on taaselustatud mulkide lood, tavad, mütoloogia ja pärimused. Elamuskeskuses leiavad tegevust nii lapsed kui täiskasvanud.

Rohkem infot

Viljandi tennisekeskus

Kristjan Kivistik

Viljandi tennisekeskus

Ranna puiestee, Viljandi

1 km 12 min 4 min

Tennis on kaunis ja elegantne spordiala, mille harrastamiseks on Viljandis suurepärased võimalused. Viljandi tennisekeskuse sise- ja välisväljakud järve kaldal on avatud iga päev. Mängijate käsutuses on kaks vaipkattega siseväljakut ja kuus liivaväljakut õues. Hiljuti avati uued väljakud padeli mängimiseks.

Rohkem infot

Mänguväljak Viljandi järve rannas

Siim Verner Teder

Mänguväljak Viljandi järve rannas

700 m 9 min

Maalilise Viljandi järve kaldal asuval terviseväljakul leiab tegevust nii suur kui väike. Suurele liivaga kaetud alale on paigaldatud põnevad atraktsioonid erinevas vanuses lastele ja ka täiskasvanutele – kiiged, liurennid, ronimisredelid, rippumispuud, üle kuue meetri kõrgune püramiid, Tarzani rada jm. Läheduses asuvad supluskoht, paadilaenutus ja palliplatsid.

Lastepark

Kevin Kohjus

Lastepark

Uus 12, Viljandi

1,2 km 14 min

Lastepargis on pere pisematel võimalik mängida liivakastis, lasta liugu, ronida mööda köisredelit ja kiikuda. Pargis pakuvad silmailu lastepärased graniitskulptuurid “Noor tehnik” ja “Noor naturalist”, mille skulptoriks on Viljandimaalt pärit Aino Tõnisson (Sepp). Trikirattureid ootavad uued ja uhked rajad.

Uku mängumaa

Uku mängumaa

Tallinna mnt 41, Uku keskus

1 km 12 min

Uku keskuse teisel korrusel paiknev mängutuba pakub tegevust erinevas vanuses lastele. Mängutoast leiab ronimislinnaku, legolaua, nukumaja ning palju muud huvitavat. Vanemad saavad jätta lapsed mängutuppa lastehoidu ning ise suunduda keskuses asuvatesse poodidesse.

Pakume lapsehoiuteenust ka Schloss Fellinis. Palun andke oma soovist aegsasti teada.

Paala järve äärne mänguväljak

Caspar Aru

Paala järve äärne mänguväljak

750 m 9 min

Paala järve ääres ootab väikelapsi suur mänguväljak uhke puust laevaga, kus mudilastel on tore turnida ja liugu lasta. Läheduses asub supluskoht. Ümber Paala järve lookleb kergliiklustee, kus on igal aastaajal mõnus jalutada, kevadest sügiseni rulluisutada või rattaga sõita ning talviti suusatada. Lume saabudes saavad lapsed oru nõlva kasutada kelgutamiseks.

Liitu Schloss Fellini
sõpraderingiga

Meie sõbrad saavad eelisjärjekorras osa hotelli, spaa ja restorani
ahvatlevatest pakkumistest ja kavandatavatest ettevõtmistest.