Viljandi

Avasta Viljandit

Viljandi linn ja selle lähiümbrus pakuvad mõnusaid ajaveetmise võimalusi nii kultuurinautlejatele, ajaloohuvilistele, loodussõpradele, spordiharrastajatele kui lastega peredele.

Vali sobiv teema

Ugala teater

Margo Siimon

Ugala teater

Vaksali 7, Viljandi

600 m 8 min

Ugala teater on üks Eesti vanemaid kutselisi draamateatreid, mis loodi 1920. aastal. Ugala mängukava pakub väga eriilmelist repertuaari alates lastelugudest ja muusikalavastustest kuni maailmaklassika ning kaasaegse maailmadramaturgiani.

Rohkem infot

Tutvuge Schloss Fellini teatripaketiga:

Vaata veel
Viljandi lossimäed

Siim Verner Teder

Viljandi lossimäed

200 m 3 min

Viljandi ordulinnuse varemed ja selle ümber olev park on kujunenud viljandlaste armastatud puhkealaks juba alates eelmise sajandi algusest ning tänaseks ehitismälestisena riikliku kaitse alla võetud. Oma täieliku kuju ja suuruse sai 13. sajandil eestlaste kantsi kohale rajatud Viljandi ordulinnus 16. sajandi alguseks, olles üks silmapaistvamaid linnuseid Eesti ja Läti aladel.

Tänapäeval nimetatakse pealinnust koos seda ümbritseva esimese eeslinnusega Kaevumäeks, teist eeslinnust Teiseks Kirsimäeks ning kolmandat eeslinnust Esimeseks Kirsimäeks. Lossimägedel korraldatakse kontserte ja peetakse spordiüritusi, sealt avaneb kaunis vaade Viljandi järvele. Et linnast lossimägedeni pääseda, paigaldati 1931. aastal Kaevumäelt üle 13 meetri sügavuse kraavi rippsild.

Kondase keskus

Kristjan Lust

Kondase keskus

Pikk 8, Viljandi

300 m 4 min

Vanas pastoraadihoones asub autsaider- ja professionaalse kunstiga tegelev muuseum, kus on eksponeeritud Viljandi muuseumile kuuluvad teosed Eesti ühelt tuntumalt naivistilt Paul Kondaselt (1900-1985). Viies näituseruumis vahetuvad väljapanekud Eesti ja välismaa autoritelt. Muuseumis saab osaleda haridusprogrammides, millest paljud sobivad ka peredega külastajatele. Keskuses on avatud väike muuseumipood. Muuseumi kollektsioon koosneb iseõppinud kunstnike loomingust.

On huvitav teada, et Viljandi linnapilti ilmestavad suured betoonist maasikad on inspireeritud Paul Kondase maalist “Maasikasööjad”.

Rohkem infot

Pärimusmuusika ait

Siim Verner Teder

Pärimusmuusika ait

Tasuja pst 6, Viljandi

180 m 2 min

Viljandi mõisa ajaloolisse aidahoonesse rajatud Pärimusmuusika ait on kontserdimaja ja kultuurikeskus, kus tegutseb Eesti pärimusmuusika keskus .

Hoones asuvad suur ja väike kontserdisaal ning pood, mille valikus on erinevaid plaate, raamatuid ja pille. Keldris, majesteetlike telliskivivõlvide vahel, harjutavad muusikud ja viivad tegevusi läbi vabahariduskool August Pulsti õpistu ning pärimusmuusika teabekogu.

Aidas korraldatakse aastaringselt erinevaid kontserte ja etendusi. Tulge nautige igasuvist Viljandi pärimusmuusika festivali, sügisest lõikuspidu kui ka kevadist õuefestivali Folkloob.

Rohkem infot

Viljandi vana veetorn

Silver Tõnisson

Viljandi vana veetorn

J. Laidoneri plats 5c, Viljandi

600 m 8 min

Viljandi oli üks esimesi linnu Eestis, mis sai veevärgi ja kanalisatsiooni. 1911. aastal valminud 30 meetri kõrgune punasest tellisest ja kaheksakandilise puust ülaosaga veetorn on tänasel päeval kasutusel vaatetornina. Torni kolmel korrusel on püsinäitus, lisaks erinevad rändnäitused. Veetorn on oluline osa Viljandi kui tornide linna siluetist ning sealt avaneb kaunis vaade Viljandi järvele ja vanalinnale.

Rohkem infot

Viljandi muuseum

Siim Verner Teder

Viljandi muuseum

J. Laidoneri plats 10, Viljandi

500 m 7 min

Viljandi muuseum asub vanas apteegihoones, mille kahel korrusel paiknev püsinäitus kajastab Viljandimaa ajalugu kuni 20. sajandi keskpaigani, lisaks vahetuvad eriilmelised ajutised näitused. Esiajast annab ülevaate rikkalik kogu arheoloogilisi leide. Keskaega kajastab Viljandi ordulinnuse makett koos sellest ajast säilinud esemetega. Enne linnusevaremete külastamist tuleb maketiga tutvumine kasuks. Rahvakultuuri tutvustab suuremõõtmeline rehetoa makett ning rahvarõivaste ja ehete väljapanek.

Rohkem infot

Viljandi jäähall

Kris Süld

Viljandi jäähall

Puidu 8, Viljandi

2,5 km 30 min 5 min

Männimäe linnaosas asuv Viljandi jäähall pakub sportimise ning mõnusalt vaba aja veetmise võimalusi peredele ja sõpruskondadele. Laupäeviti toimuvad hallis jäädiskod. Jäähallist saab laenutada kogu uisutamiseks vajalikku varustust. Enne tulekut tasub kodulehelt uurida vaba jää aegu, kuna hallis toimuvad ka treeningud. Suvehooajal on jäähall suletud.

Rohkem infot

Heimtali muuseum

Siim Verner Teder

Heimtali muuseum

Heimtali, Viljandi vald

9 km 10 min

Muuseum asub Heimtali vanas külakoolimajas, mis on kaunis maakiviehitis aastast 1864. Püsinäitus Heimtali muuseumi mitmekihilistest kogudest kätkeb endas nii saja aasta taguseid koolikombeid, vanu dokumente kui ka lähiümbrusest pärit tööriistu. Eriti rikkalik on aga rahvusliku tekstiili kogu ning rahvakunsti-, kodukultuuri- ja kunstiaineline raamatukogu. Laste mängutoas ootab terve hulk kindamustrites kootud põrsaid, koeri, kasse ja teisi koduloomi. Püsinäituse kuraator ja kujundaja on tekstiilikunstnik Anu Raud.

Rohkem infot

Olustvere mõis

Siim Verner Teder

Olustvere mõis

Mõisa allee 12, Olustvere

22 km 18 min

Mitmesaja-aastase ajalooga Olustvere mõisas asub tänasel päeval turismikeskus, kus on mõisahoonetesse rajatud erinevaid kodasid, mille töös on võimalik kaasa lüüa: sepikoda, käsitöökoda, lina- ja lapikoda, keraamika- ja klaasikoda, leivakoda ning tallihoone. Viimases asub ka Voldemar Luhti miniatuurne puuhobuste kogu ning Ilmar Tilga linnu- ja loomatopiste kogu. Olustvere mõisakompleksis korraldatakse ka ekskursioone.

Rohkem infot

Mulgi Elamuskeskus

Kevin Kohjus

Mulgi Elamuskeskus

Sooglemäe, Ala, Tõrva vald, Valgamaa

48 km 40 min

Mulgi Elamuskeskuses tutvustatakse Mulgimaa pärandit ja ajalugu nii traditsioonilises võtmes kui nutikate kaasaegsete lahenduste abil. Külastajate jaoks on taaselustatud mulkide lood, tavad, mütoloogia ja pärimused. Elamuskeskuses leiavad tegevust nii lapsed kui täiskasvanud.

Rohkem infot

Viljandi tennisekeskus

Kristjan Kivistik

Viljandi tennisekeskus

Ranna puiestee, Viljandi

1 km 12 min 4 min

Tennis on kaunis ja elegantne spordiala, mille harrastamiseks on Viljandis suurepärased võimalused. Viljandi tennisekeskuse sise- ja välisväljakud järve kaldal on avatud iga päev. Mängijate käsutuses on kaks vaipkattega siseväljakut ja kuus liivaväljakut õues. Hiljuti avati uued väljakud padeli mängimiseks.

Rohkem infot

Mänguväljak Viljandi järve rannas

Siim Verner Teder

Mänguväljak Viljandi järve rannas

700 m 9 min

Maalilise Viljandi järve kaldal asuval terviseväljakul leiab tegevust nii suur kui väike. Suurele liivaga kaetud alale on paigaldatud põnevad atraktsioonid erinevas vanuses lastele ja ka täiskasvanutele – kiiged, liurennid, ronimisredelid, rippumispuud, üle kuue meetri kõrgune püramiid, Tarzani rada jm. Läheduses asuvad supluskoht, paadilaenutus ja palliplatsid.

Lastepark

Kevin Kohjus

Lastepark

Uus 12, Viljandi

1,2 km 14 min

Lastepargis on pere pisematel võimalik mängida liivakastis, lasta liugu, ronida mööda köisredelit ja kiikuda. Pargis pakuvad silmailu lastepärased graniitskulptuurid “Noor tehnik” ja “Noor naturalist”, mille skulptoriks on Viljandimaalt pärit Aino Tõnisson (Sepp). Trikirattureid ootavad uued ja uhked rajad.

Paala järve äärne mänguväljak

Caspar Aru

Paala järve äärne mänguväljak

750 m 9 min

Paala järve ääres ootab väikelapsi suur mänguväljak uhke puust laevaga, kus mudilastel on tore turnida ja liugu lasta. Läheduses asub supluskoht. Ümber Paala järve lookleb kergliiklustee, kus on igal aastaajal mõnus jalutada, kevadest sügiseni rulluisutada või rattaga sõita ning talviti suusatada. Lume saabudes saavad lapsed oru nõlva kasutada kelgutamiseks.

Liitu Schloss Fellini
sõpraderingiga

Meie sõbrad saavad eelisjärjekorras osa hotelli, spaa ja restorani
ahvatlevatest pakkumistest ja kavandatavatest ettevõtmistest.