Viljandi

Avasta Viljandit

Viljandi linn ja selle lähiümbrus pakuvad mõnusaid ajaveetmise võimalusi nii kultuurinautlejatele, ajaloohuvilistele, loodussõpradele, spordiharrastajatele kui lastega peredele.

Vali sobiv teema

Ugala teater

Margo Siimon

Ugala teater

Vaksali 7, Viljandi

600 m 8 min

Ugala teater on üks Eesti vanemaid kutselisi draamateatreid, mis loodi 1920. aastal. Ugala mängukava pakub väga eriilmelist repertuaari alates lastelugudest ja muusikalavastustest kuni maailmaklassika ning kaasaegse maailmadramaturgiani.

Rohkem infot

Tutvuge Schloss Fellini teatripaketiga:

Vaata veel
Kondase keskus

Kristjan Lust

Kondase keskus

Pikk 8, Viljandi

300 m 4 min

Vanas pastoraadihoones asub autsaider- ja professionaalse kunstiga tegelev muuseum, kus on eksponeeritud Viljandi muuseumile kuuluvad teosed Eesti ühelt tuntumalt naivistilt Paul Kondaselt (1900-1985). Viies näituseruumis vahetuvad väljapanekud Eesti ja välismaa autoritelt. Muuseumis saab osaleda haridusprogrammides, millest paljud sobivad ka peredega külastajatele. Keskuses on avatud väike muuseumipood. Muuseumi kollektsioon koosneb iseõppinud kunstnike loomingust.

On huvitav teada, et Viljandi linnapilti ilmestavad suured betoonist maasikad on inspireeritud Paul Kondase maalist “Maasikasööjad”.

Rohkem infot

Pärimusmuusika ait

Siim Verner Teder

Pärimusmuusika ait

Tasuja pst 6, Viljandi

180 m 2 min

Viljandi mõisa ajaloolisse aidahoonesse rajatud Pärimusmuusika ait on kontserdimaja ja kultuurikeskus, kus tegutseb Eesti pärimusmuusika keskus .

Hoones asuvad suur ja väike kontserdisaal ning pood, mille valikus on erinevaid plaate, raamatuid ja pille. Keldris, majesteetlike telliskivivõlvide vahel, harjutavad muusikud ja viivad tegevusi läbi vabahariduskool August Pulsti õpistu ning pärimusmuusika teabekogu.

Aidas korraldatakse aastaringselt erinevaid kontserte ja etendusi. Tulge nautige igasuvist Viljandi pärimusmuusika festivali, sügisest lõikuspidu kui ka kevadist õuefestivali Folkloob.

Rohkem infot

Viljandi vana veetorn

Silver Tõnisson

Viljandi vana veetorn

J. Laidoneri plats 5c, Viljandi

600 m 8 min

Viljandi oli üks esimesi linnu Eestis, mis sai veevärgi ja kanalisatsiooni. 1911. aastal valminud 30 meetri kõrgune punasest tellisest ja kaheksakandilise puust ülaosaga veetorn on tänasel päeval kasutusel vaatetornina. Torni kolmel korrusel on püsinäitus, lisaks erinevad rändnäitused. Veetorn on oluline osa Viljandi kui tornide linna siluetist ning sealt avaneb kaunis vaade Viljandi järvele ja vanalinnale.

Rohkem infot

Viljandi muuseum

Siim Verner Teder

Viljandi muuseum

J. Laidoneri plats 10, Viljandi

500 m 7 min

Viljandi muuseum asub vanas apteegihoones, mille kahel korrusel paiknev püsinäitus kajastab Viljandimaa ajalugu kuni 20. sajandi keskpaigani, lisaks vahetuvad eriilmelised ajutised näitused. Esiajast annab ülevaate rikkalik kogu arheoloogilisi leide. Keskaega kajastab Viljandi ordulinnuse makett koos sellest ajast säilinud esemetega. Enne linnusevaremete külastamist tuleb maketiga tutvumine kasuks. Rahvakultuuri tutvustab suuremõõtmeline rehetoa makett ning rahvarõivaste ja ehete väljapanek.

Rohkem infot

Heimtali muuseum

Siim Verner Teder

Heimtali muuseum

Heimtali, Viljandi vald

9 km 10 min

Muuseum asub Heimtali vanas külakoolimajas, mis on kaunis maakiviehitis aastast 1864. Püsinäitus Heimtali muuseumi mitmekihilistest kogudest kätkeb endas nii saja aasta taguseid koolikombeid, vanu dokumente kui ka lähiümbrusest pärit tööriistu. Eriti rikkalik on aga rahvusliku tekstiili kogu ning rahvakunsti-, kodukultuuri- ja kunstiaineline raamatukogu. Laste mängutoas ootab terve hulk kindamustrites kootud põrsaid, koeri, kasse ja teisi koduloomi. Püsinäituse kuraator ja kujundaja on tekstiilikunstnik Anu Raud.

Rohkem infot

Olustvere mõis

Siim Verner Teder

Olustvere mõis

Mõisa allee 12, Olustvere

22 km 18 min

Mitmesaja-aastase ajalooga Olustvere mõisas asub tänasel päeval turismikeskus, kus on mõisahoonetesse rajatud erinevaid kodasid, mille töös on võimalik kaasa lüüa: sepikoda, käsitöökoda, lina- ja lapikoda, keraamika- ja klaasikoda, leivakoda ning tallihoone. Viimases asub ka Voldemar Luhti miniatuurne puuhobuste kogu ning Ilmar Tilga linnu- ja loomatopiste kogu. Olustvere mõisakompleksis korraldatakse ka ekskursioone.

Rohkem infot

Mulgi Elamuskeskus

Kevin Kohjus

Mulgi Elamuskeskus

Sooglemäe, Ala, Tõrva vald, Valgamaa

48 km 40 min

Mulgi Elamuskeskuses tutvustatakse Mulgimaa pärandit ja ajalugu nii traditsioonilises võtmes kui nutikate kaasaegsete lahenduste abil. Külastajate jaoks on taaselustatud mulkide lood, tavad, mütoloogia ja pärimused. Elamuskeskuses leiavad tegevust nii lapsed kui täiskasvanud.

Rohkem infot

Liitu Schloss Fellini
sõpraderingiga

Meie sõbrad saavad eelisjärjekorras osa hotelli, spaa ja restorani
ahvatlevatest pakkumistest ja kavandatavatest ettevõtmistest.