Viljandi

Avasta Viljandit

Viljandi linn ja selle lähiümbrus pakuvad mõnusaid ajaveetmise võimalusi nii kultuurinautlejatele, ajaloohuvilistele, loodussõpradele, spordiharrastajatele kui lastega peredele.

Vali sobiv teema

Viljandi lossimäed

Siim Verner Teder

Viljandi lossimäed

200 m 3 min

Viljandi ordulinnuse varemed ja selle ümber olev park on kujunenud viljandlaste armastatud puhkealaks juba alates eelmise sajandi algusest ning tänaseks ehitismälestisena riikliku kaitse alla võetud. Oma täieliku kuju ja suuruse sai 13. sajandil eestlaste kantsi kohale rajatud Viljandi ordulinnus 16. sajandi alguseks, olles üks silmapaistvamaid linnuseid Eesti ja Läti aladel.

Tänapäeval nimetatakse pealinnust koos seda ümbritseva esimese eeslinnusega Kaevumäeks, teist eeslinnust Teiseks Kirsimäeks ning kolmandat eeslinnust Esimeseks Kirsimäeks. Lossimägedel korraldatakse kontserte ja peetakse spordiüritusi, sealt avaneb kaunis vaade Viljandi järvele. Et linnast lossimägedeni pääseda, paigaldati 1931. aastal Kaevumäelt üle 13 meetri sügavuse kraavi rippsild.

Viljandi vana veetorn

Silver Tõnisson

Viljandi vana veetorn

J. Laidoneri plats 5c, Viljandi

600 m 8 min

Viljandi oli üks esimesi linnu Eestis, mis sai veevärgi ja kanalisatsiooni. 1911. aastal valminud 30 meetri kõrgune punasest tellisest ja kaheksakandilise puust ülaosaga veetorn on tänasel päeval kasutusel vaatetornina. Torni kolmel korrusel on püsinäitus, lisaks erinevad rändnäitused. Veetorn on oluline osa Viljandi kui tornide linna siluetist ning sealt avaneb kaunis vaade Viljandi järvele ja vanalinnale.

Rohkem infot

Viljandi muuseum

Siim Verner Teder

Viljandi muuseum

J. Laidoneri plats 10, Viljandi

500 m 7 min

Viljandi muuseum asub vanas apteegihoones, mille kahel korrusel paiknev püsinäitus kajastab Viljandimaa ajalugu kuni 20. sajandi keskpaigani, lisaks vahetuvad eriilmelised ajutised näitused. Esiajast annab ülevaate rikkalik kogu arheoloogilisi leide. Keskaega kajastab Viljandi ordulinnuse makett koos sellest ajast säilinud esemetega. Enne linnusevaremete külastamist tuleb maketiga tutvumine kasuks. Rahvakultuuri tutvustab suuremõõtmeline rehetoa makett ning rahvarõivaste ja ehete väljapanek.

Rohkem infot

Heimtali muuseum

Siim Verner Teder

Heimtali muuseum

Heimtali, Viljandi vald

9 km 10 min

Muuseum asub Heimtali vanas külakoolimajas, mis on kaunis maakiviehitis aastast 1864. Püsinäitus Heimtali muuseumi mitmekihilistest kogudest kätkeb endas nii saja aasta taguseid koolikombeid, vanu dokumente kui ka lähiümbrusest pärit tööriistu. Eriti rikkalik on aga rahvusliku tekstiili kogu ning rahvakunsti-, kodukultuuri- ja kunstiaineline raamatukogu. Laste mängutoas ootab terve hulk kindamustrites kootud põrsaid, koeri, kasse ja teisi koduloomi. Püsinäituse kuraator ja kujundaja on tekstiilikunstnik Anu Raud.

Rohkem infot

Olustvere mõis

Siim Verner Teder

Olustvere mõis

Mõisa allee 12, Olustvere

22 km 18 min

Mitmesaja-aastase ajalooga Olustvere mõisas asub tänasel päeval turismikeskus, kus on mõisahoonetesse rajatud erinevaid kodasid, mille töös on võimalik kaasa lüüa: sepikoda, käsitöökoda, lina- ja lapikoda, keraamika- ja klaasikoda, leivakoda ning tallihoone. Viimases asub ka Voldemar Luhti miniatuurne puuhobuste kogu ning Ilmar Tilga linnu- ja loomatopiste kogu. Olustvere mõisakompleksis korraldatakse ka ekskursioone.

Rohkem infot

Mulgi Elamuskeskus

Kevin Kohjus

Mulgi Elamuskeskus

Sooglemäe, Ala, Tõrva vald, Valgamaa

48 km 40 min

Mulgi Elamuskeskuses tutvustatakse Mulgimaa pärandit ja ajalugu nii traditsioonilises võtmes kui nutikate kaasaegsete lahenduste abil. Külastajate jaoks on taaselustatud mulkide lood, tavad, mütoloogia ja pärimused. Elamuskeskuses leiavad tegevust nii lapsed kui täiskasvanud.

Rohkem infot

Liitu Schloss Fellini
sõpraderingiga

Meie sõbrad saavad eelisjärjekorras osa hotelli, spaa ja restorani
ahvatlevatest pakkumistest ja kavandatavatest ettevõtmistest.